کاشت ابرو

کاشت ابرو

کاشت ابرو ، یکی از محبوب ترین زیبایی هایی است که امروزه طرفداران زیادی دارد.

در ابتدا باید گفت که ابروهایی که پر هستند، ظاهر متناسب و زیبایی دارند و معمولاً توجه سایرین را به خود جلب نمی‌کنند. اما چیزی که باعث جلب توجه دیگران می‌شود، وجود ابروهای نازک یا خالی است که می‌تواند توجه ناخواسته سایر افراد را به سمت شما جلب کند.

 

Eyebrow transplantation

 

 

 

کاشت ابرو برای رفع دائم مشکل کم مویی ابرو استفاده می‌شود:

ترمیم ابرو یک راهکار مؤثر برای جایگزینی ابرو یا اصلاح بخش‌های کوچک از موهای از بین رفته است که به خاطر برداشتن بیش از حد موی ابرو، اثرات ناشی از زخم‌ها، یا مسائل ژنتیک در افراد مشاهده می‌شود.

برای ترمیم ابرو از تکنیک‌های مشابه کاشت موی ابرو استفاده می‌شود که در آن مقدار کمی از موهای بالای ناحیه گوش در ناحیه ابرو کاشته می‌شود. این فرآیند توسط پزشکان متخصص پوست و مو انجام می‌شود و مانند کاشت مژه دائم فقط به ۴ الی ۷ ساعت زمان نیاز دارد.

کاشت مژه و ابرو یک روش درمانی به شدت هنری است که در آن مژه و ابرو بطور خاص بر اساس نوع صورت، ویژگی‌های آن، و نتایج مورد انتظار شما طراحی می‌شود.

یک پزشک با تجربه می‌تواند یک ظاهر گمانی همراه با ضخامت مناسب و فاصله کافی بین ابروها برای شما ایجاد کند و طول ابرو را با توجه به نیاز شما مشخص نماید.

حتی اگر شما بر روی ابروی خود تاتو انجام داده‌اید، کاشت ابرو و کاشت مژه می‌تواند بر روی تاتوی ابرو نیز انجام شود. برای ایجاد یک ظاهر کاملاً طبیعی، متخصصان درباره زاویه و جهت کاشت مو ابرو در هر طرف و نیز برای هر یک از ابروها به صورت مجزا دقت زیادی به عمل می‌آورند.

کاندیدای مناسب کاشت ابرو:

بیشترین اقدام کاشت ابرو،  برای آن دسته از داوطلبانی انجام می پذیرد که  نقص های زیبایی مانند فقدان مادرزادی یا حجم ناکافی ابرو دارند، آن دسته از افرادی که ابروهای ظاهر معمولی دارند اما نیاز به ابروی پرتر دارند و یا افرادی که ابروهای نامیزان و نابرابری دارند، نیز رایج است.

 

 

جراح کاشت ابرو

 

 

 


در چه صورت کاشت ابرو برای فرد مناسب است؟

  • فرد ابرو نازک یا تقریبا نامرئی دارد.
  • یک پیوند می تواند بد فرمی ذاتی ابرو، یا شکل نامناسب ابرو را در پی آسیب یا بیماری، از بین ببرد. کاشت ابرو می تواند شکل ابرو را تغییر داده یا ضخیم کند و یا شکل داده و یا خط ابروی جدیدی ایجاد کند.
  •  فرد به دنبال یک راه حل ماندگار خواهد بود: به عنوان مثال، روش های بسیار کمی برای ضخیم شدن ابرو و فرم دادن به ابرو وجود دارد که به هیچ وجه نیازی به آرایش و مراقبت های روتین برای حفظ حالت ابرو، نیاز ندارد، اگر طول عمر و ماندگاری برای شما اولویت بالایی دارد، پیوند ممکن است بهترین روش برای فرم دادن به قاب های زیبای چشمان یعنی ابرو ها باشد.

 

چه کسی را باید به عنوان یک متخصص کاشت ابرو انتخاب کنم؟

  •  هر دکتری می تواند این عمل را انجام دهد، اما این بدان معنا نیست که شما هر دکتری را انتخاب کنید.جراح بی تجربه یا کسی که متخصص نیست، ممکن است نتیجه ای که از کاشت مو از جراحی او نتیجه شود، با نتایج قابل انتظار خود فرد، تفاوت زیادی داشته و از آن دور باشد.
  • مانند رنگ ناسازگار موهای پیوند زده شده در ابرو و یا موهایی که به صورت نادرست قرار گرفته اند و یا کاشت ابرویی که چگالی و تراکم قابل قبولی ندارد.
  • هنگام برداشتن ابرو، ضروری است که جهت و زاویه موی طبیعی موهای ابرو را به دقت دنبال کنید زیرا موی پیوند زده شده باید در جهت صحیح و زاویه مناسب با سایر موهای ابرو قرار گیرد، در غیر این صورت نتیجه مورد نظر را ارائه نمی دهد.
  • بسیار مهم است که جراحی توسط پزشک با تجربه مو انجام شود تا فولیکول ها را به درستی در ناحیه ابرو جایگزین شوند تا به طور طبیعی رشد کنند.
  • هنگامی که شما در حال تحقیق پزشکان احتمالی  برای کاشت ابرو هستید، به دنبال جراحان تایید شده باشید، در مورد شرایط و کیفیت کار پزشکان تحقیق کرده و عکس های قبل و بعد پیوند یا کاشت ابرو را با دقت مورد بررسی قرار دهید.

 

 

 

Eyebrow transplantation

 

 

انواع روش های کاشت ابرو:

پیوند واحد فولیکولی (FUT)  : برای مدتی طولانی استفاده می شد که در این روش یک نوار بزرگ مو از قسمت پشت سر و یا دو طرف سر برش داده می شد و سپس فولیکول های مو با دقت جدا شده و در ابرو پیوند داده می شد.

استخراج واحد فولیکولی (FUE) : با این حال، با ظهور استخراج واحد فولیکولی (FUE) کاشت ابرو، می‌تواند به راحتی بدون زخم شدن و  و نیاز به هر گونه بخیه و با حداقل دوره استراحت، انجام شود.

هزینه کاشت ابرو

 

 

 

 

نحوه ی انجام کاشت ابرو:

اهدای مو از پوست سر انجام می‌شود که در ادامه این موی برداشته شده در ناحیه ابروها کاشته می‌شود و می‌تواند در باقیمانده عمر فرد به رشد خود ادامه دهد.

به همین خاطر لازم است موی ابرو پس از پیوند معمولاً ماهی یک بار اصلاح و تمیز شود. برای ایجاد یک ظاهر طبیعی، موهای کاشته شده در ابتدا به صورت تکی و گاهی اوقات به صورت جفتی در هر بار کاشته می‌شوند و به این ترتیب فرآیند رشد طبیعی موی ابرو برای بیمار امکان پذیر می‌شود.

کاشت مو طبیعی ابرو یک روش بسیار ظریف است که نیازمند جایگذاری دقیق این موها در شکاف‌های ریز (نیم میلیمتر) با توجه به زاویه و جهت مناسب می‌باشد.

در این حالت می‌توان از ابزارهای کاملاً میکروسکوپی برای کاشت ابروی طبیعی استفاده کرد تا امکان جایگذاری مو با ایجاد شکاف هایی با حداقل قطر ممکن و کمترین میزان آسیب برای موهای فعلی فرد وجود داشته باشد.

نیمی از افرادی که برای کاشت موی سر و ابرو به کلینیک مراجعه می کنند، تنها یکبار اقدام به این عمل می کنند، در حالی که نیمی دیگر از این افراد برای بار دوم و برای افزایش تراکم ابروهای خود به کلینیک ها مراجعه می کنند.

موهای مورد نیاز برای کاشت ابرو از ناحیه سر گرفته می‌شوند. در این حالت یک شکاف کوچک در سر ایجاد می‌شود تا به این ترتیب بتوان یک بخش کوچک از موهای سر را از قسمت عقب سر برداشته و سپس این موها را در زیر میکروسکوپ به پیازهای موی مجزا تفکیک کرد.

باید توجه داشته باشید که پیازهای مو به صورت تک تک در قسمت ابرو کاشته می‌شوند تا به این ترتیب بتوان یک ظاهر کاملاً طبیعی برای ابرو ایجاد کرد. به خاطر اینکه موی پیوند زده شده به ابرو از ناحیه سر گرفته می شود، این مو در ادامه به رشد خود مشابه وقتی که روی سر بیمار بوده ادامه می‌دهد و بنابراین نیازمند اصلاح و تمیز کردن به صورت دوره ای برای حفظ ظاهر طبیعی موهای ابرو می‌باشد.

 

 

 

انواع روش های کاشت ابرو

 

 

 

پس از اینکه این موها کاشته شد، شما می‌توانید بلافاصله تأثیر آن‌ها را بر ظاهر خود مشاهده کنید. مشابه حالتی که مو بر روی سر کاشته می‌شود، اکثر موی کاشته شده در ابرو در ادامه در طول یک دوره تلوژن می‌ریزد و سپس رشد آن پس از گذشت حدود ۳ تا ۴ ماه رشد عادی خود را از سر می‌گیرد.

پس از ۶ ماه ۵۰ تا ۶۰ درصد نتایج نهایی حاصل از کاشت ابرو قابل مشاهده است و نتایج کامل این درمان معمولاً در حدود ۹ تا ۱۲ ماه ایجاد می‌شود.

اگر شما قصد دارید از عمل ثانویه برای افزایش تراکم ابروی خود استفاده کنید، جلسه دوم معمولاً در حدود ۸ تا ۱۲ ماه پس از جلسه درمانی اول برنامه ریزی می‌شود.

 

جراحی زیبایی

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *