کاندید مناسب برای کاشت مو چه کسی است ؟

کاندید مناسب برای کاشت مو چه کسی است ؟

اگر در نواحی پشت و کناره های سرتان که نواحی اهداکننده هستند تراکم بالایی از مو داشته باشید احتمالا کاندید مناسبی برای کاشت مو باشید. نواحی اهداکننده قسمت هایی از سر هستند که مو از آنجا برداشته می شود. عوامل دیگری مانند رنگ، حالت و ضخامت مو نیز ممکن است روی نتیجه کاشت مو تأثیر بگذارد.

تکنیک های متعددی برای کاشت مو استفاده می شوند. گاهی اوقات برای دستیابی به نتایج بهتر دو یا چند تکنیک با هم ترکیب می شوند.

 

کاندید کاشت مو

 

کاشت مو می تواند ظاهر را بهبود بخشده و اعتماد به نفس را در افراد بالا ببرد اما لزوما نتایج با ایده آلی که در ذهن دارید مطابق نخواهد بود. بنابراین قبل از اینکه تصمیم به جراحی بگیرید به دقت درمورد انتظارات و خواسته هایتان فکر کنید و راجع به آن ها با جراح خود صحبت کنید.

توجه داشته باشید که در تمام تکنیک های اینکار از موهای خودتان استفاده می شود و هدف جراحی استفاده مؤثر از موهای موجود است.

تکنیک های کاشت مو مانند پانچ گرافت، مینی گرافت، میکرو گرافت و روش نواری به طور کلی برای بیمارانی انجام می شوند که به موی کمتری نیاز دارند. گسترش پوست سر، فلپ ها و کاهش پوست سر روش هایی هستند که معمولا برای کسانی مناسب اند که نیاز به موی ببیشتر و تغییر قابل توجهی دارند.

به یاد داشته باشید که برای  جراحی ایمپلنت مو محدودیت هایی وجود دارد مثلا به شخصی که موهایش خیلی کم است (بانک مو ندارد) کاشت مو توصیه نمی شود.

در هنگام مشاوره برای جراحی کاشت مو انتظار چه چیزی را داشته باشم ؟

پزشکی را انتخاب کنید که در انجام تمام تکنیک های کاشت مو تجربه داشته باشد تا مطمئن شوید که تمام روش های جراحی برایتان قابل انجام است.

در مشاوره اولیه پزشک میزان ریزش و تراکم مو را بررسی کرده و درمورد سابقه خانوادگی تان در ریزش مو و اینکه قبلا کاشت مو انجام داده اید یا نه سؤالاتی می پرسد. او همچنین راجع به سبک زندگی و خواسته ها و هدفتان از کاشت مو با شما صحبت می کند.

اگر سؤالی دارید حتما از پزشک بپرسید. شما باید درمورد شرایطی مانند فشار خون بالا، مشکلات مربوط به لخته شدن خون یا ایجاد زخم های شدید که ممکن است در حین جراحی یا بعد از آن مشکل ساز شوند با پزشک صحبت کنید و اگر سیگار می کشید یا مواد مخدر یا دارو به خصوص آسپرین یا داروهایی که باعث لخته شدن خون می شوند مصرف می کنید حتما به پزشک خود بگویید.

پزشک درمورد نوع بیهوشی، تجهیزات و محل انجام جراحی، هزینه و خطرات آن توضیحاتی را می دهد. در جریان برنامه پزشکتان باشید؛ اینکه از چه تکنیک هایی استفاده خواهد کرد و هر یک چقدر طول می کشند. از او بخواهید به شما بگوید که پس از عمل چه شکلی خواهید شد.

مشاوره کاشت مو

چه سؤالاتی را باید از جراح پلاستیک در مورد جراحی کاشت مو بپرسم ؟

در هنگام مشاوره از سؤالات زیر استفاده کنید:

 • آیا در زمینه جراحی پلاستیک آموزش دیده اید؟
 • برای جراحی پلاستیک چند سال آموزش دیده اید؟
 • آیا مجوز انجام این جراحی در بیمارستان را دارید؟ اگر بله، در چه بیمارستان هایی؟
 • چند بار تا به حال جراحی کاشت مو را انجام داده اید؟
 • آیا برای این جراحی کاندیدای خوبی هستم؟
 • در کجا و چگونه اینکار را برایم انجام می دهید؟
 • چه تکنیکی برای کاشت مو را به من توصیه می کنید؟
 • طول دوره نقاهت من چقدر خواهد بود و در این مدت باید چه کارهایی انجام دهم؟
 • خطرات و عوارض این جراحی کدامند؟
 • اگر عارضه ای پیش آید چه می کنید؟
 • اگر از نتیجه کاشت موهایم ناراضی بودم گزینه های پیش روی من چه هستند؟
 • آیا عکس های قبل و بعد از عمل دارید که بتوانم آن ها را ببینم و چه نتایجی برایم معقولانه است؟

 

متخصص تغذیه کیست؟

متخصص تغذیه یا بهترین متخصص تغذیه : تغذیه مناسب کلید اصلی سلامت روحی و جسمی است. خوردن یک رژیم متعادل بخش مهمی از سلامتی برای همه است. نوع و میزان غذایی که می خورید بر نحوه احساس و نحوه عملکرد بدن شما تأثیر می گذارد.

شناختن مواد غذایی سالم و کارهایی که می توانید برای اطمینان از سالم بودن رژیم غذایی انجام دهید، مفید است. خوردن غذاهای متنوع و سالم جمله سبزیجات، فیبر، میوه و سبزیجات و محدود کردن میزان چربی، قند و نمکی که می خورید همه برای تغذیه مناسب توصیه می شود.

 

متخصص تغذیه

 

یک متخصص تغذیه، متخصص در زمینه غذا و تغذیه است. آنها به مردم توصیه می کنند که چه غذایی بخورند تا بتوانند سبک زندگی سالم را طی کنند یا به یک هدف خاص مرتبط با سلامتی برسند. غذیه مناسب برای زندگی سالم و بهزیستی کلی ضروری است.

یک متخصص تغذیه با ارزیابی رژیم غذایی و ارائه توصیه های شخصی به شما، می تواند در سلامت شما نقش مهمی داشته باشد.

براساس اهداف سلامتی یا نیازهای پزشکی شما، بهترین متخصص تغذیه می تواند توصیه هایی را انجام داده و برنامه های غذایی را در کنار هم قرار دهد. متخصصان تغذیه در بسیاری از مکان ها، از جمله بیمارستان ها، مدارس، ادارات بهداشت و بخش های خصوصی فعالیت می کنند.

توابع تغذیه ای

آگاهی از آخرین روند رژیم غذایی دشوار است. اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید یا عادات غذایی سالم ایجاد کنید، یک متخصص تغذیه می تواند راهنمایی هایی در مورد چگونگی دستیابی ایمن و موثر به اهداف شما را ارائه دهد.

متخصصان تغذیه برنامه های غذایی را تهیه می کنند، در مورد کنترل بیماری ها آموزش دیده اند و واجد شرایط هستند که رژیم های غذایی خاصی را برای درمان یا پیشگیری از بیماری ها مانند بیماری های قلبی و دیابت تجویز کنند.

 

بهترین متخصص تغذیه بالینی

متخصصان تغذیه بالینی در مراکز پزشکی مانند بیمارستان ها، مطب پزشکان و کلینیک ها فعالیت می کنند. این متخصصان تغذیه وظیفه ارائه تغذیه درمانی پزشکی را دارند، روشی که برای درمان بیماری ها با اختصاص دادن رژیم به طور خاص مورد استفاده قرار می گیرد.

متخصصان تغذیه بالینی با توجه به شرایط درمانی خود با پزشکان و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی همکاری می کنند تا برنامه های غذایی را تهیه کنند که مقدار مناسب مواد مغذی را برای بیماران فراهم کند. وظایف ممکن است شامل تهیه کلاس های آموزش تغذیه برای افرادی باشد که دارای شرایط پزشکی هستند.

 

فیزیولوژی درمانی عصبی

فیزیوتراپیست های عصبی با افرادی که اختلال عصبی یا بیماری دارند کار می کنند. این موارد شامل بیماری آلزایمر، ALS، آسیب مغزی، فلج مغزی، بیماری اسکلروز متعدد، بیماری پارکینسون، آسیب نخاعی و سکته مغزی است. مشکلات شایع بیماران مبتلا به اختلالات عصبی شامل فلج، اختلال در بینایی، تعادل ضعیف، مشکل در راه رفتن و از دست دادن استقلال است. درمانگران برای بهبود این نواحی از کارایی با بیماران همکاری می کنند.

توانبخشی قلبی و عروقی و ریوی

درمانگران فیزیکی توانبخشی قلب و عروق و ریوی طیف گسترده ای از مبتلایان به اختلالات قلبی و ریوی و همچنین افرادی که جراحی قلب و ریوی انجام داده اند را درمان می کنند. اهداف اصلی این تخصص شامل افزایش استقامت بیمار و استقلال عملکردی است. اگر دچار حمله قلبی شده اید، ممکن است در یک برنامه توانبخشی قلبی با یک متخصص فیزیوتراپی قلب و عروق کار کنید.

فیزیوتراپی کودکان

فیزیوتراپی کودکان در تشخیص زود هنگام مشکلات بهداشتی و همچنین در تشخیص، درمان و مدیریت نوزادان، کودکان و نوجوانان با انواع آسیب ها، اختلالات و بیماری هایی که بر ماهیچه ها، استخوان ها و مفاصل تأثیر می گذارد، کمک می کند. تمرکز درمان بر بهبود مهارت های حرکتی، تعادل و هماهنگی، قدرت و استقامت و همچنین پردازش و ادغام شناختی و حسی است.

 

قیزیوتراپی در منزل تهران 

 

برنامه درمانی فیزیوتراپیست

 • فیزیوتراپیست ارزیابی اولیه دقیق را در روز اول انجام خواهد داد، که براساس آن یک برنامه درمانی اختصاصی تدوین خواهد شد.
 • مدت خدمات بر اساس روش و شرایط بیمار متغیر خواهد بود
 • خدمات هفتگی و ماهانه را با توجه به نیاز بیمار ارائه خواهد داد

آیا فیزیوتراپی در منزل مفید است؟

استفاده از فیزیوتراپی در منزل امروزه کاملاً طبیعی است؛ خصوصاً در شرایطی که وضعیت بیمار کاملاً جدی باشد مفید است در چنین شرایطی فیزیوتراپیست به منظور تشخیص و درمان به منزل بیمار مراجعه می کند. همه چیز، از بحث های مربوط به موضوعات مختلف در مورد سلامتی بیمار و اهداف درمان گرفته تا روند واقعی فیزیوتراپی، همه در خانه بیمار انجام می شود. فیزیوتراپی در منزل تهران برای کسانی که به فیزیوتراپی احتیاج دارند، اما به دلیل اینکه کسی را ندارند تا آنها را برای فیزیوتراپی ببرد و یا اینکه مشکل آنها به حدی است که نمی توانند از منزل خارج شوند و یا به هر دلیل دیگری می خواهند در منزل فیزیوتراپی انجام دهند، عالی است. ما توضیح می دهیم که از فیزیوتراپی در منزل چه انتظاری می توان داشت و فواید آن چیست؟

برخی  از مزایای فیزیوتراپی در خانه عبارتند از:

 

 •  اثربخشی هزینه: برخی از فیزیوتراپیست ها برای ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل تمایل به دریافت هزینه بیشتری دارند، اما بهتر است بدانید که در مقایسه با مراجعه به یک مرکز فیزیوتراپی، مقرون به صرفه است. دلیل اصلی آن صرفه جویی در هزینه رفت و آمد شما است. علاوه بر این، رفت و آمد شما بسته به شرایط شما ممکن است نیاز به آمبولانس داشته باشد. در صورت استفاده از فیزیوتراپی در منزل، از چنین هزینه هایی می توان جلوگیری کرد.
 •  مدیریت زمان: با انتخاب فیزیوتراپی در منزل می توانید در زمان صرفه جویی زیادی کنید. همچنین زمان نقش مهمی در درمان شرایطی مانند درد حاد و استرس دارد. بنابراین، فیزیوتراپی در منزل، می تواند خیلی کمک کننده باشد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *